DURMAZLAR MAKİNA A.Ş. ENTEGRE YÖNETİM SİSTEMİ (EYS) KAPSAMI

Türkiye’de sac işleme makineleri üretimi sektörünün lideri olan Durmazlar Makine A.Ş. nin, “Organize Sanayi Bölgesi 75. Yıl Bulvarı No:4 Nilüfer-Bursa/Türkiye” adresinde ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 ve OHSAS 18001:2007 standart şartlarının tamamının uygulanabilir olduğu Entegre (Kalite-Çevre-İş Sağlığı ve Güvenliği) Yönetim Sistemi kapsamında; sac işleme makineleri, aletleri ve komponentlerinin tasarımı, üretimi, satışı, satış sonrası teknik hizmet faaliyetleri yürütülmektedir.

“Teknolojiyi, ulaştığımız pazarlara ilk getiren firma olmak” şeklinde belirlediğimiz ufuk çizgimize giden yolda, Sac işleme makineleri sektöründe, kalite ve ileri teknolojiyi kullanıcılarla buluşturan, paydaşlarına değer verip çözümler sunan, etik kurallara bağlı, doğaya, yasalara ve insana saygı misyonumuzu etkileyen iç/dış hususlar, ilgili tarafların ihtiyaç ve beklentileri ile bunlardan hangilerinin uygunluk yükümlülüğü olduğu belirlenerek Entegre Yönetim Sistemi (EYS) içinde değerlendirilmektedir.

“Güvenilir Marka” imajına sahip ileri teknoloji makinelerin (CNC Büküm Merkezleri, Lazer Kesim, Plazma Kesim, Köşe/Köşebent Kesme, Silindir Bükme, Profil Bükme Makineleri, Giyotin Makaslar, Kombine Makaslar, Abkant Presler, Panç Presler) tasarımları Ar-Ge merkezimizde yapılarak yüksek teknolojiyle donatılmış modern tesislerimizde deneyimli kadromuzla üretilerek bütün dünyaya “Durma” markasıyla sunulmakta ve konusunda uzman servis personeli, hazırda bulunan yedek parça stoklarıyla satış sonrası kurulum, teknik destek ve arıza giderme hizmeti sağlanmaktadır.

Ürün/servis kalitesi ve güvenilirliği ile hedeflediğimiz “Sonsuz Müşteri Memnuniyeti” Planla-Uygula-Kontrol Et-Önlem Al (PUKÖ) çevrimi şeklinde tasarlanan Müşteri Odaklı, Yönetsel ve Destek Süreçleri ile sağlanmaktadır.

EYS süreçlerinin işletimi;

Satış ve Pazarlama, Satış Sonrası Hizmetler, Satınalma, Ar-Ge ve Ür-Ge, Lojistik ve Planlama, Üretim (Kaynak-Talaşlı İmalat ve Bakım, Boya ve Montaj), Kalite Kontrol, Kurumsal İletişim, Bilişim Teknolojileri, İnsan Kaynakları ve İdari İşler, Mali İşler, Sürekli Gelişim ve Projeler bölümleri ile Üst Yönetim’ in sorumluluğundadır.

EYS ile ilgili olarak;

• Ulusal ve uluslararası yasal mevzuat ve düzenlemelere yönelik bilgiler dokümante edilerek ve sürekli izlenerek ürün ve hizmetlerinizin uygunluk yükümlülükleri sağlanmakta,

• Çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin, taşeronlarımızın, ziyaretçilerimizin, bayilerimizin ve ilgili tüm taraflarımızın sağlığını korumak ve güvenli bir işyeri ortamı oluşturmak için sürekli iyileştirmeler uygulanmakta,

• İSG-Çevre ölçümleri akredite kuruluşlar tarafından yapılmakta,

• Yeni yatırımların, malzeme ve teknolojilerin seçiminde İSG-Çevre riskleri analiz edilmekte,

• EYS ’nin yeterliliğinin, etkili bir şekilde uygulandığının ve sürekliliğinin sağlandığını güvence altına almak için planlı aralıklarla iç denetimler gerçekleştirilmekte ve yönetim toplantılarıyla gözden geçirilmektedir.