Durma Akademi

‘Teknolojiyi ulaştığımız pazarlara ilk getiren firma olmak’ inancı ile çıktığımız yolda, Ocak 2020 itibari ile kurmuş olduğumuz Durma Akademi ile hem sektörümüze hem de ülkemize hizmet ederek birlikte daha da güçlü büyümeyi amaçlamaktayız.

Durma Akademi; sürekli öğrenme, yenilikçilik ve iyileştirme prensiplerini temel alarak hem firma içi çalışanlarımızın hem de yetkili bayi ve servislerimizde hizmet veren personelin mesleki ve kişisel gelişimlerini desteklemek hedefiyle yola çıkan şirket içi bir eğitim yapılanmasıdır.

Akademimiz temel olarak; yeni başlayanların görevlerine hazırlanmaları ve uyum sürecini sağlıklı tamamlamaları, mevcut çalışanların mesleki ve kişisel yetkinliklerinin geliştirilmesi, kuruma olan aidiyetin arttırılması, çalışan ve müşteri memnuniyetinin yükseltilmesi çerçevesinde eğitim etkinliklerini programlamaktadır.

Teknolojinin hızlı gelişimi ve küreselleşmenin getirdiği farklılıklar; günü yakalama, rakiplerin önüne geçme, yenilik katma ve fark yaratma gibi şirketlerin ileriye sıçramalarını sağlayacak girişimleri her geçen gün daha fazla zorlamaktadır. Bu nedenle programımızdaki eğitimlerin içerikleri; kişi, bölüm ya da tüm şirket bazında geliştirilmesi gereken alanların tespit edilmesinin ardından oluşturulmaktadır.

Kuruluşunun ilk fazında sadece Durma çalışanlarına hizmet verecek olan Durma Akademi’nin hedefi, ileride eğitimlerin Durma’nın dışına da ulaşabilmesini sağlayarak deneyim, mesleki birikim ve gelişiminin farklı kurumlarla paylaşılmasını gerçekleştirmektir.

Akademi yöneticileri tarafından titizlikle belirlenen eğitim programlarımızın çalışanlarımıza aktarılması, şirket içindeki yetkin ve konusunda uzman eğitmenlerimizle birlikte, farklı üniversitelerden güçlü akademisyenlerimizin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Hem teorik hem uygulamalı eğitimler için tasarlanmış olan eğitim salonlarımız, gerekli teknolojik donanım içinde her türlü eğitimi destekleyecek şekilde kurgulanmıştır.

Daha dinamik, daha bilgili ve daha donanımlı bir kadro ile daha güçlü DURMAZLAR Makina A.Ş ve sürdürülebilir bir gelecek yaratmak için yola çıktık. Bu yol; bir evrim, değişim, uyum ve büyüme süreci olacaktır.