Ar-Ge Merkezi

Türkiye’de sac işleme teknolojilerinde sektörünün lideri olan Durmazlar Makina, sac işleme makinelerialanında faaliyet gösteren, geniş uzman kadrosu, son teknolojiyle donatılmış üretim parkuru ve 150.000 m²’lik kapalı alana sahip tesisleri ile küresel bir üreticidir.

Durmazlar Makina’nın ilk mühendislik departmanı 1982 yılında oluşturulurken, Makine üretimin yanı sıra kendi yazılım faaliyetlerimizin de gerçekleştirilmesi amacıyla Mekatronik bölümü ve fikri mülkiyet departmanları devreye girmiştir. 2010 yılında ise Makine ve Raylı Sistemler sektörüne yönelik Durmazlar Makine Ar-Ge Merkezi kurulmuştur. Ar-Ge merkezimiz Bursa Organize Sanayi Bölgesinde Kahverengi Cadde üzerindeki yönetim binasında yer almaktadır. Bina içerisinde Makine Tasarım, Mekatronik ve Raylı Sistem bölümleri bulunmaktadır.

Durmazlar Makina, teknolojiyi, ulaştığı pazarlara ilk getiren firma olma vizyonu ile hareket ederek, sac işleme makineleri sektöründe, kalite ve ileri teknolojiyi kullanıcılarla buluşturan, paydaşlarına değer verip çözümler sunan, etik kurallara bağlı, doğaya, yasalara ve insana saygılı bir kurumdur.

Durmazlar Makina Ar-ge Merkezi olarak, inovatif gelişimi kurum kültürü haline getirip, mevcut ve hedef pazarlara teknolojik olarak üstün nitelikte ve yenilikçi ürünler sunarak sektörde öncü firma olmayı, amaçlamıştır. Sektörde var olan ihtiyaçlara çözüm sağlayan ürünlerin dışında, ihtiyaç duyulacak nitelikteki ürünleri ile uluslararası alanda rekabet gücünü arıttırmayı, gerçekleştirdiği projelerde de üniversite iş birliklerinin başarıyla yürütülmesini hedeflemektedir.