HRB-4 Silindir Büküm Makinesi
HRB-4 Silindir Büküm Makinesi

HRB-4 Silindir Büküm Makinesi

Silindir büküm makineleri birçok alanda kullanılır. DURMA HRB-4 Silindir büküm Makineleri sizlere kusursuz bir deneyim sunar. Kullanıldığı alanda etkisini gösterecek şekilde tasarlanan HRB-4 Silindir Büküm Makinesi, dayanıklı bir makinedir. Üstelik kullanım açısından üç silindirli silindir büküm makinelerinden çok daha kolaydır. DURMA HRB-4 Dört Silindirli Hidrolik Silindir Büküm Makineleri, operatör yeterliliğine daha az bağlıdır. Bu makineler, 3 -150 kalınlığındaki levhaları 8000 mm faydalı bir uzunluğa kadar bükmek için oldukça etkilidir.

Durma HRB-4, plakalara silindir ve koni şekli vermek için geliştirilmiştir. HRB-4 Silindir  Büküm Makineleri, düz levha metali Silindir şekline dönüştürmesiyle bilinen bir makinedir. Ayrıca bu makineler, konik şeklinde ve daha birçok çeşitli şekil de üretebilir.

Durma HRB-4 oldukça kullanışlıdır. Bunun yanı sıra bu makineler, kusursuz, oldukça güvenli ve çok yönlüdür. Malzeme makineye yerleştirilip sıkıştırıldıktan sonra sıkıştırılan silindirin her iki tarafındaki  iki silindir ile işlemi tamamlar. Bu işlem, silindiri çıkarmak ve her iki ucu da önceden bükmek için döndürmek zorunda kalmadan yapılır. HRB-4, pek çok kalın kalın metal sacı bükebilir. Bu nedenle, değişken yarıçaplı bükümler elde edilir. Ayrıca eliptik ve çok merkezli iş parçaları gibi karmaşık şekiller üretilebilir. Bu makinelerin en büyük avantajı ise sac metal levhalarda kullanılabilmeleridir. Yüksek derecede otomasyona sahiptirler.

HRB-4 Silindir Bükme Makinesi’nin Avantajları Nelerdir?

DURMA HRB-4 Hidrolik Silindir Büküm Makineleri; güçlü, çevik ve kullanımı kolay makinelerdir. Hızlı, güvenli, kusursuz ve çok yönlü bir makineye ihtiyacınız varsa bu makine tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. Dört silindir, üç silindirli silindir büküm makinelerine kıyasla daha kolay bir kullanıma sahiptir. DURMA HRB-4 Hidrolik Silindir Büküm, operatör yeterliliğine daha az bağlıdır. Bu makineler size zaman, para ve enerji tasarrufu sağlar. DURMA HRB-4 Hidrolik Silindir Büküm Makinesi, 150 mm kalınlığa kadar olan levhaları bükmek için oldukça etkilidir.

  • Yan silindirler, 4 güçlü hidrolik silindir tarafından hidrolik olarak tahrik edilir. Çok hassas manyetik lineer enkoderler ölçülerek birbirleri arasında senkronizasyon sağlanır, kısacası hızlı bir PLC’nin milisaniyesinde komutlar.
  • Yüksek hassasiyetli yük çek valflerine sahiptir. Bu nedenle aşırı basınç altında bile pozisyonunu kaybetmez.
  • Ayrıca yüksek mukavemetli balans miline yerleştirilmiş basınç ayarlı alt hidrolik silindire sahiptir. Böylece farklı kalınlıktaki levhalar deforme olmadan sıkıştırılır. Bu sistem sayesinde büküm işlemi daha kısa sürede tamamlanır ve zaman tasarrufu sağlanır.
  • HRB-4’te alt ve üst silindirler eşit zamanlarda tahrik edilir. Otomatik kompanzasyon özelliği vardır. Bu nedenle alt ve üst silindirler arasındaki hız farkı eşitlenir. Böylece güç kaybı olmaz.
  • Güçlü hidrolik frenler levhanın geriye kaymasına izin vermez. Bu durum, özellikle ön bükme sırasında güvenliği sağlar. Aşırı yüklere karşı basınç tahliye vanaları kullanılmaktadır. Ayrıca tepe basınçları, hidrolik motorları ve diğer bileşenleri korur.
  • Daha güçlendirilmiş ve alçaltılmış gövde yapısı sayesinde büküm işlemleri sırasında esneme ve burulma minimum seviyeye indirilmiştir. Daha sert gövdeler, güçlü bir gövde yapısı oluşturmak için çelik çubuklarla güçlendirilmiş ana gövdeye eklenir.

HRB-4 Silindir Büküm Makinesi Teknolojisi

HRB-4 serisi makinelerin tüm mekanik ve hidrolik sistemleri, Ar-Ge merkezinde uzman ve deneyimli mühendisler tarafından tasarlanır. Bu, parametrik 3D teknolojisi kullanılarak yapılır. Ayrıca, statik ve teknik analizler yapılır. Tüm elektrik ve elektronik sistemler mekatronik mühendisleri tarafından tasarlanır. Bu sistemler, çeşitli uzun süreli testlerden geçer.

Gövde, ana gövde gövdeyi oluşturan çelik çubukların tüm kaynak gerilimleri kaynak sonrası titreşimli gerilim giderme cihazı ile giderilir. 5 eksenli CNC işleme merkezlerinde tüm işlemler tek bir bağlantıda tamamlanır. Bu sayede makinenin tüm eksen ve yüzeylerinin paralelliği sağlanmaktadır. Tüm bu işlemler /DURMA HRB-4 serisi makinelerin hassasiyetini ve dayanıklılığını uzun yıllar korumasını sağlar.

Silindirler, yüksek mukavemetli oynar makaralı rulmanlara sahiptir. Ayrıca silindirler, aşınmaz kurşun-bronz alaşımlı rulmanlara sahiptirler. Daha az yağlama gerektiren bu rulman sistemi hassasiyetini uzun yıllar korur.

Silindir yerleşimi, uzun süredir devam eden testler ve hesaplamalar temelinde elde edilmiştir. Planet koluna yerleştirilen yan silindirler, yörüngelerde bağımsız yaylar şeklinde çalışır. Kapasiteye bağlı olarak üst silindir çapının 1,1 katı bükümler elde edilebilir.

Neden HRB-4’ü Seçmelisiniz?

Yan silindirler belli bir mesafeden üst silindirlere yaklaştıkça mükemmel ön büküm elde edilir. Levhanın arkaya esnemesi en aza indirilmiştir. (Üst silindir çapı ≥ 460 mm olan makinelerde yan silindirlerin hareketi lineer olarak tasarlanmıştır.)

Silindir makinelerinde en önemli unsur yüksek mukavemetli silindirlerdir. Bu nedenle bükme çapları üst silindir çapının 5 katına kadar çıkmaktadır. Durmazlar HRB-4/DURMA HRB-4 / Durma HRB-4 Hidrolik Silindir Makineleri serisi makine silindirleri büyük mil çapları ile tasarlanmıştır. Böylece silindir çaplarında minimum sapmalar olacaktır. Bu silindirler, sertifikalı ve kalite kontrollü yüksek dirençli karbon çeliklerinden (C45) üretilir. Ayrıca bu silindirler, CNC torna tezgahında yüksek hassasiyetle işlenmektedir. Çentik etkisi olmaksızın yüksek toleransa sahiptir. Çalışma yüzeyleri HRc 54±4’te endüksiyonla sertleştirilir. Sertlik durumu test cihazları tarafından birçok yönden kontrol edilir.

Büküm sırasında silindirlerde oluşabilecek sehimler azaltılır. Silindirler, makinenin kapasitesinin kalınlıklarına göre bombeli şeklinde işlenir. Farklı kalınlıklar veya malzeme türleri için sipariş esnasında özel rijitlik istenmesi durumunda ekstra ücret talep edilmez. HRB-4 ile bükümler daha kısa sürede elde edilir. Bu makine ile daha kısa sürede büküm yapabilir ve en iyi formları üretebilirsiniz.

Neden Durmazlar’ı Seçmelisiniz?

İş, hayat gibi bir yolculuktur. Durmazlar makineleri ile tüm engelleri aşacak ve işin sunduğu tüm zorlukların üstesinden gelirsiniz. İşiniz ile ilgili her adımda yanınızda olacağız. Sizin büyümenizin bizim büyümemiz, sizin başarınızın bizim başarımız olduğunun bilincindeyiz. Durmazlar olarak dayanıklı, esnek ve yenilikçi makineler üretiyoruz. Tüm makinelerimizde mükemmelliği hedefler ve kusursuz makineler üretmek için müşterilerimizle iletişimimize önem veririz. Son teknoloji ürünlerimiz size hızlı ve mükemmel bir şekilde net sonuçlar verir.

Durmazlar ile durmadan ilerler, gelişir ve üretirsiniz.

This browser does not support inline PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

This browser does not support inline PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF

İndirebileceğiniz Dosyalar