Endüstri 4.0 ile Üretim Daha Verimli

Türkiye’nin Endüstri 4.0 Platformu kurucu üyelerinden Durmazlar Makine, üretim proseslerine entegre ettiği Endüstri 4.0 ile makinelerini analiz programlarında maksimum ivmelenme ve en zor çalışma koşullarına göre test ederek şekillendiriyor. Elde ettiği verilerle ürünlerini global üretim normlarını dikkate alarak geliştiriyor.

Üretim süreçlerinde dijitalleşmenin hızla arttığı bir dönemde uzun ömürlülük, dayanıklılık ve verimlilik ilkesinden ödün vermeden üretim hatlarını Endüstri 4.0 ile geliştiren Durmazlar Makine, kendi bünyesinde tasarladığı bulut teknolojisi ile birbiriyle haberleşen makineler üretmeye başlamış durumda.

ÖNCELİK KAZANDIRAN MAKİNALAR ÜRETMEKTE

Durmazlar Makine üretim vizyonuna göre, makinalar sanal platformda tasarım ve geliştirme aşamasındayken, tüm bileşenleriyle gerçek çalışma ortamlarındaki şartlara en uygun şekilde simüle ediliyor. Üretimden sonra elde edilen değerlerle karşılaştırılıyor. Böylece, kesim kalitesi, ivmelenme, hız, enerji tüketimi gibi kritik konularda yapılan geliştirmeler gerçek verilerle simüle edilmiş ve test edilmiş oluyor. Müşteriler için de en önemli fayda burada ortaya çıkıyor. Yüksek performansa sahip makineler sertifikayla kanıtlanmış gerçek verilerle daha düşük enerji tüketimi sağlamış oluyor. Bu da daha düşük işletim maliyetiyle daha çok iş yapmak anlamına geliyor. Maliyetler, doğru verilerle daha doğru hesaplanıyor ve işletmeye karlılık olarak geri dönüyor.

SATIŞ SONRASINDA SERVİS HIZI

Bulut teknolojisi sayesinde, satış sonrası hizmetler de bir üst noktaya taşınmış oluyor. Dünya üzerinde herhangi bir yerde çalışan Durma makinelerine erişilebilirliği sağlamak müşterilerimize daha iyi hizmet vermek bizim için öncelikli konularımızdan. Dünya üzerinde herhangi bir yerde çalışan Durma makineleri, üzerinde bulunan birçok sensör sayesinde kontrol ünitesinden anlık olarak değerlendirilebiliyor. Böylece risk oluşturabilecek hatalar izlenip, bilgiler zamanında kullanıcılara aktarılabiliyor.

get our latest news

Subscribe Our
Newsletter

[mc4wp_form id="481"]